hamsoft.wz.cz – přejít na úvodní stránku

Moje výtvory

Na této stránce si můžete stáhnout několik málo prográmků, které jsem sesmolil. Tak do toho!

Náhled barev

Jednoduchá webová utilitka, které zadáte tři barevné složky (červená, zelená a modrá; lze decimálně, hexadecimálně i procentuelně) a ona Vám ukáže výslednou barvu.

Odkaz na utilitku…

Mandelbrot

Náhled Tato aplikace slouží pro vykreslování výřezů z Mandelbrotovy množiny. Program se spouští přes příkazový řádek a vykresuje to, co mu určíte pomocí parametrů.

Program je napsán v jazyce C# a ke svému spuštění vyžaduje framework .NET. Krom toho, že běží na Windows, je možné ho spouštět pomocí Mona i na Linuxu (v tomto OS byl tento program koneckonců napsán, využil jsem vývojové prostředí MonoDevelop) a na Mac OS X.

Stáhnout program Mandelbrot…

MandelbrotWin

NáhledToto je poněkud vylepšená verze předchozího programu. Z výpočetního jádra předchozí aplikace jsem vytvořil dynamickou knihovnu, kterou pak využívá grafická nadstavba. Pomocí této nadstavby je možné pracovat s více obrázky najednou a navíc, každý obrázek je zpracováván ve vlastním vlákně.

Aplikace mimo jiné umožňuje vybraný obrázek poslat do tiskové fronty, upozorňuje na neuložené obrázky při ukončení programu, parametry pro výpočet množiny lze zadávat jednoduše přes formulář a také obsahuje zabudovanou nápovědu.

Onu dynamickou knihovnu (MandelbrotLib.dll), která se v tomto projektu nachází, můžete dle libosti využívat; jak s ní zacházet se jistě dozvíte ve zdrojových kódech.

Aplikace vyžaduje ke svému běhu framework .NET (lze spustit i přes Mono, ale tam moc dobře nefunguje práce s okny). Zdrojové kódy jsou v C#.

Stáhnout program MandelbrotWin…

Pexeso

NáhledTaková obyčejná hra Pexeso. Umožňuje hru až šesti hráčů, kdy nezáleží na tom, jestli jsou hráči lidé, nebo zda-li je ovládá počítač. Hra je DOSovská, doporučuji ji tedy spouštět v DOSBoxu nebo jiném emulátoru.

Pokud se Vám v DOSBoxu ukazují ve hře špatně české znaky, zadejte před spuštěním hry tento příkaz: „keyb.com cz 852“ (bez uvozovek). Poté by již mělo být vše v pořádku.

Zdrojové kódy jsou v Pascalu.

Stáhnout hru Pexeso…

ŽraloG

NáhledJedná se o logickou hru. Je v několika verzích, konkrétně pro DOS, Windows a jedna verze je i pro mobilní telefony podporující Javu.

V této hře ovládáte ŽraloGa, který má za úkol sníst všechny rybičky. Pokud nesní všechny rybičky, nemůže se dostat do další úrovně.

Zdrojové kódy jsou v Pascalu.

Stáhnout hru ŽraloG…

Poznámky

NáhledToto je čistě okenní aplikace, která na Vaší pracovní ploše dokáže vytvořit až 6 poznámkových lístečků, u kterých lze měnit velikost, umístění, barva pozadí, barva písma a samozřejmě text poznámky.

Doporučuji umístit zástupce této aplikace do složky „Po spuštění“, to jen pro pohodlnější používání.

Program je napsán ve VisualBasicu, ale zdrojové kódy jsem někde vytratil…

Stáhnout program Poznámky…

Škola

Výběr aplikací, které jsme dělali různě ve školách.

Jsou použity různé programovací jazyky, programy jsou grafické i textové.

Výčet programů: výpočet faktoriálu, převod čísel z binární soustavy do desítkové a obráceně, převod čísel z hexadecimální soustavy do desítkové a obráceně, program pro tvorbu a provozování testů (odpovědi a, b, c) a program na ukázku grafických algoritmů pro transformaci obrázků.

Stáhnout balík programů…

Ostatní

Do tohoto balíku jsem šoupnul zbytek věcí, které zde bylo možno dříve stáhnout samostatně.

Zde je výčet obsahu:

  • hry pro DOS: honička, chytej (zcela první věc, kterou jsem naprogramoval :D), palba, příklad,
  • hry pro Windows: červík, letadlo, miny (jedny v Pascalu, druhé ve VisualBasicu), pexeso (jedno v Pascalu, druhé ve VisualBasicu), piškvorky, prší, puzzle,
  • Java aplikace pro mobilní telefon: puzzle,
  • ostatní prográmky pro DOS: program na zobrazování BMP obrázků, jednoduchá databáze, malý procházeč adresářů, počty, spouštěč (utilitka pro DOSBox),
  • ostatní prográmky pro Windows: anti, error, hamicons, morfium, readme (všechno to jsou takové neužitečné blbůstky).

Stáhnout balík programů…

Filip Loužecký © 2006–2024 | Kontaktovat | Poslední aktualizace: 04.06.2013